
założycielka
Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego
Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły Modlitwy nie ulegają przedawnieniu! Trzy skuteczne modlitwy odmawiane przy konającym Jezu, zburz wszystkie mury - to7 DNIOWE MODLITEWNE OBLĘŻENIE JERYCHA (obecnie ofiarujemy ją za Ojczyznę)Modlitwa za naszych wrogów - odmawiana i polecana przez charyzmatycznego kapłana śp. ks. Jana SteckiewiczaModlitwa uniżenia - Leżenie krzyżem, skuteczna praktyka duchowa na Wielki Post i nie tylko7 grzechów głównych - Rachunek sumienia wg o. J. ManjackalaModlitwa uniżenia jako niezwykle skuteczna forma modlitwy pokutnej, wynagradzającej za nasze grzechy.10-LETNI ROSYJSKI PROROK SŁAWIK i JEGO PROROCTWAModlitwa i Litania do Najświętszej Głowy Pana Jezusa jako Siedliska Bożej MądrościKORONKA EGZORCYZMOWA i MODLITWY OBRONNE
W związku z planowanymi szatańskimi działaniami wrogów Boga i Kościoła Katolickiego w zakłócaniu, profanacji i zamętu w miejscach kultu religijnego katolików w nadchodzących dniach Bożego Narodzenia otaczamy modlitwa i ofiarą Mszy jutro, 24.12.2020 rano ofiarowana będzie msza św. "O zniweczenie wszelkich planów i działań wrogów Boga i Kościoła oraz nierealizowanie złych zamierzeń wymierzone w miejsca kultu wiary katolickiej i o Bożą ochronę, za przyczyną NMP św. Michała, aniołów stróżów świątyń katolickich oraz mocą modlitw, ofiar, skarbem i władzą Kościoła Chrystusowego. Natomiast w czytaj wiecej
2019-04-14
1657. ŚW. FAUSTYNA POZNAŁA MĘKĘ PAŃSKĄ W NIEDZIELĘ PALMOWĄ 1O.IV.[1938] Niedziela Palmowa. Byłam na Mszy św. ale po palmę iść nie miałam siły. Czułam się tak słaba, że zaledwie mogłam wytrwać na Mszy świętej. Podczas Mszy św. Jezus dał mi poznać ból swej duszy i odczułam to wyraźnie, jak te hymny, Hosanna, bolesnym echem odbijały się w Jego Najświętszym Sercu. Dusza moja została zalana także morzem goryczy, a każde Hosanna przebijało mi serce na wskroś. Cała dusza moja została pociągnięta w bliskość Jezusa. Usłyszałam głos Jezusa; - Córko Moja, współczucie twoje dla Mnie jest Mi ochłodą, dusza twoja [...]
2018-03-05
Dzisiaj nieco o POŚCIE, drugiej praktyce, do której zachęca nas Kościół idąc za nauczaniem Chrystusa. Praktyka postu znana jest od najdawniejszych czasów. Już Stary Testament przytacza wiele przykładów praktykowania postu, np. post Dawida w czasie śmiertelnej choroby syna (por. 2 Sam 12,16), post mieszkańców Niniwy (por. Jon 3,7), posty proroka Daniela, dziś traktowane jako przykład diety. Ewangelie wspominają o tym, że post praktykował Jan Chrzciciel i jego uczniowie, ale nie apostołowie. Jezus mówi, że i oni będą pościć, kiedy nie będą mieli pośród siebie swojego Mistrza, a Dzieje Apostolskie wyraźnie [...]
2016-02-10
św. Piotr Chryzolog
1. Post nie zaowocuje, jeżeli nie będzie użyźniony miłosierdziem. Posucha miłosierdzia powoduje uschnięcie postu. Czym dla ziemi jest deszcz, tym miłosierdzie dla postu.
2. Post kształci serce, oczyszcza ciało, wykorzenia grzechy, zasiewa cnoty, ale jednak gdy zabraknie orzeźwiających wód miłosierdzia, poszczący nie zbierze owoców. Gdy pości miłosierdzie, pości i twoja rola.
3. Duszą modlitwy jest post, a życiem postu miłosierdzie. Kto się więc modli, niech pości, a kto pości, niech spełnia uczynki miłosierdzia, niech wysłucha proszącego, który chce być słyszany. W ten sposób otwiera dla siebie uszy Boga, który nigdy się nie zamyka na głos błagającego.
św. Jan Bosko
1. Nie wszyscy mogą pościć, ale wszyscy mogą kochać Boga.
2. Niech poszczą wasze oczy. Oczy są nazywane oknami, przez które do duszy wchodzi szatan.
3. Post, który wszyscy możecie praktykować, to strzeżenie waszego serca i waszych zmysłów.
św. Hieronim
Na cóż zda się wycieńczać ciało wstrzemięźliwością, jeśli umysł nadyma się pychą.
św. Jan od Krzyża
Lepiej jest pokonać swój język niż pościć o chlebie i wodzie.
św. Albert Wielki
Post jest zdrowotny, kiedy łączy się z powstrzymaniem od nałogów, z modlitwą i jałmużną.
św. Bazyli Wielki
Post został nakazany w Raju, a pierwsze takie polecenie zostało wydane Adamowi. Zakaz nie wolno ci jeść jest zatem prawem postu i wstrzemięźliwości.
św. Jan Paweł II
Post ostatecznie ma pomagać każdemu z nas w czynieniu z siebie całkowitego daru dla Boga.
bł. Paweł VI
1. Należy postrzegać post w kontekście powołania każdego chrześcijanina, który nie dla siebie żyć winien, ale dla Boga, który go umiłował i za niego wydał samego siebie, żyć też winien dla braci.
2. Kiedykolwiek ludzie pełnią pokutę, albo pragną przebłagać gniew Boży po grzechu, albo są nękani przeciwnościami lub nadchodzącymi nieszczęściami, albo też starają się o dobrodziejstwa Boże, zawsze zwykli są łączyć zewnętrzną praktykę pokuty z wewnętrznym usposobieniem swego nawrócenia się do Boga, co sprawia, że człowiek oderwany od grzechu zwraca się nowym wysiłkiem ku Bogu. Powstrzymują się od pokarmów i wyrzekają się swoich dóbr - oprócz postu, modlitwy i aktów czci zwykli dodawać jeszcze dzieła miłosierdzia także po odpuszczeniu grzechów, chociaż już nie są zobowiązani do przebłagania Boga, usiłują jednak postem i popiołem ukorzyć swe dusze. Czynią to w tym celu, by uniżyć się przed Bogiem, by zwrócić swe oblicze ku Bogu, by łatwiej przygotować się do modlitwy, by lepiej zrozumieć sprawy Boże, by wreszcie przygotować się na radosne spotkanie z Bogiem.
Papież Benedykt XVI
1. Jezus, modląc się i poszcząc, przygotowywał się do swojej misji, której początkiem było trudne starcie z kusicielem.
2. Pismo Święte i cała chrześcijańska tradycja uczą, że post pomaga unikać grzechu i tego wszystkiego, co do niego prowadzi. W historii zbawienia wielokrotnie odnajdujemy zachętę, by pościć.
3. Zważywszy na to, że jesteśmy obciążeni grzechem i jego konsekwencjami, post jest nam dany jako środek pozwalający odnowić przyjaźń z Bogiem.
4. Celem prawdziwego postu jest spożywanie prawdziwego pokarmu, którym jest pełnienie woli Ojca (J 4, 34). Skoro Adam nie posłuchał nakazu Boga, by nie spożywać owocu z drzewa poznania dobra i zła, człowiek wierzący poprzez post pragnie z pokorą zawierzyć się Bogu, ufając w Jego dobroć i miłosierdzie.
5. Ojcowie Kościoła mówią o mocy postu, która chroni przed grzechem, tłumi pragnienia starego Adama i przeciera w sercach ludzi wierzących drogę ku Bogu.
6. Post jest praktyką świętych wszystkich epok i przez nich zalecaną.
7. Wydaje się, że w obecnych czasach zmniejszyło się nieco znaczenie duchowe praktyki postu, a stała się ona raczej, w kulturze zdominowanej przez poszukiwanie dobrobytu materialnego, środkiem terapeutycznym, wspomagającym pielęgnację własnego ciała. Poszczenie służy dobrej kondycji fizycznej, ale dla ludzi wierzących stanowi w pierwszej kolejności terapię pomagającą leczyć to wszystko, co uniemożliwia wypełnianie woli Boga.
8. Skrupulatne przestrzeganie postu przyczynia się do nadania osobie, jej ciału i duszy, spójności, co pomaga jej unikać grzechu i wzrastać w zażyłości z Bogiem.
9. Odmawianie sobie pokarmu materialnego, który żywi ciało, umacnia wewnętrzną gotowość do słuchania Chrystusa i żywienia się Jego zbawczym słowem. Przez post i modlitwę pozwalamy, by On przychodził i by zaspokajał największy głód, jakiego doświadczamy w naszym wnętrzu: głód i pragnienie Boga.
10. Post pomaga nam uświadomić sobie, w jakiej sytuacji żyje wielu naszych braci. Dobrowolny post pomaga nam naśladować styl Dobrego Samarytanina, który pochyla się nad cierpiącym bratem i śpieszy mu z pomocą. Nasz wolny wybór, jakim jest rezygnacja z czegoś, aby pomóc innym, w konkretny sposób pokazuje, że bliźni przeżywający trudności nie jest nam obcy.
11. Post jest wartościową praktyką ascetyczną, duchową bronią w walce z wszelkim możliwym nieuporządkowanym przywiązaniem do nas samych. Dobrowolna rezygnacja z przyjemności, jaką jest jedzenie, i z innych dóbr materialnych pomaga uczniowi Chrystusa panować nad innymi rodzajami głodu osłabionej grzechem pierworodnym natury, którego negatywne skutki odbijają się na całej osobowości człowieka. [Źródło: http://www.postapostolski.pl/]
2015-09-09
Z powodu złej sytuacji w kraju i grożącej nam wojnie, już w 2010r. podjęliśmy inicjatywę stałego postu za Ojczyznę tj. każdy deklarował jeden dzień w miesiącu, w którym pości każdego miesiąca (chodzi o stałą ochronę dla kraju oraz przebłaganiu i wynagrodzeniu za grzechy Narodu Polskiego). Na ostatnim spotkaniu Zarządu w Kaliszu (1.08.2015), temat wrócił, a z tytułu pogarszającej się sytuacji w kraju, wzrastającemu zagrożeniu wojny i mordów za granicą i na świecie – Zarząd Legionu, świadomy mocy postów i nawoływań Nieba, postanowił reaktywować tę inicjatywę i ponownie nagłośnił informację o podejmowanie stałego [...]
2015-02-19
Z Orędzia nr 306, zatyt. ‚O jaki post proszę’ {z 16.03.1985r.) Matki Bożej do jej umiłowanych synów, Kapłanów (http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/85.htm): Kroczcie drogą pokuty i umartwienia. Proszę was o p o s t c i e l e s n y. Umartwia on zmysły i stanowi sposób zapobiegania rozpowszechnianemu oszustwu, za pomocą którego zwodzi się dziś wiele Moich dzieci, skłaniając je do poszukiwania szczęścia jedynie w pełnym zaspokajaniu pragnień zmysłowych i w dobrach materialnych. Iluż karmi się zatrutym pokarmem nieczystości i narkotyków! Do jakiego stopnia rozszerza się odrażająca plaga niemoralnej prasy i [...]
2015-02-19
Dniem dzisiejszym wchodzimy w okres Wielkiego Postu AD 2015. Przesyłam Ci, jakże ważne i nic nie tracące ze swej aktualności poniższe Orędzie na Środę Popielcową AD 1987 Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów: Z Orędzia nr 374, które nic a nic nie straciło ze swej aktualności, z którego możemy wiele dla siebie skorzystać {z 4.03.1987r. w Środę Popielcową, na Początek Wielkiego Postu AD1987} Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów (http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/87.htm): „Chodźcie za Mną po tej drodze nawrócenia i pokuty, którą wam wytyczyłam, Moi synowie. Proszę was o [...]
2015-02-18
Przed paru dniami napisałam list do swego kierownika, z prośbą o udzielenie mi pozwolenia na pewne drobne praktyki na czas postu, ponieważ nie miałam pozwolenia od lekarza na przyjazd do miasta więc musiałam listownie załatwić; jednak dziś środa popielcowa, a ja nie mam odpowiedzi. Rano po Komunii św. zaczęłam prosić Pana Jezusa, aby go natchnął Swym światłem, żeby mi odpisał i poznałam w duszy, że Ojciec nie jest przeciwny tym praktykom, o które go prosiłam, i że udziela mi swego pozwolenia i ze spokojem zaczęłam się ćwiczyć w tych praktykach, o które prosiłam. Tego samego dnia, po południu otrzymałam list od Ojca i że chętnie mi udziela na [...]
2015-02-18
Post w dokumentach Kościoła Katechizm na temat Postu Aby przygotować się odpowiednio na przyjęcie sakramentu Eucharystii, wierni zachowają ustanowiony przez Kościół post. /KKK 1387/ Podobnie jak u proroków, wezwanie Jezusa do nawrócenia i pokuty nie ma na celu najpierw czynów zewnętrznych, "wora pokutnego i popiołu", postów i umartwień, lecz nawrócenie serca, pokutę wewnętrzną. Bez niej czyny pokutne pozostają bezowocne i kłamliwe. Przeciwnie, nawrócenie wewnętrzne skłania do uzewnętrznienia tej postawy przez znaki widzialne, gesty i czyny pokutne. /KKK 1430/ Wewnętrzna pokuta chrześcijanina [...]
2015-02-17
„Dlaczegóż liczba dni postu wynosi czterdzieści – wyjaśnia w swojej homilii św. Grzegorz Wielki – jeśli nie z tego powodu, iż moc Dekalogu zostaje dopełniona przez cztery księgi świętej Ewangelii (40=10x4). Wtedy, bowiem niewątpliwie spełniamy przykazania Dekalogu, gdy zachowujemy to, co nakazują cztery księgi Ewangelii. O tym jeszcze coś innego sądzić można. W tym, bowiem śmiertelnym ciele składamy się z czterech żywiołów i przez żądze tego ciała sprzeciwiamy się nakazom Pana. Przykazania zaś Pańskie zawarte są w Dekalogu. Skoro zaś z powodu pragnień ciała gardzimy przykazaniom Dekalogu, słuszne, abyśmy to ciało karcili [...]
2015-02-17
Podczas Wielkiego Postu nie jest najważniejsze podejmowanie uczynków pokutnych: postu, modlitwy i pokuty na zasadzie prawa, ale odkrycie dlaczego to takie ważne. Tak naprawdę chodzi o to, aby kochać Boga całym sercem, całą duszą i ze wszystkich sił. Szatan kusił Jezusa, aby nie kochał Boga całym sercem. Na tacy podsunął mu chleb. My też szukamy zabezpieczenia własnego życia w dobrach materialnych, w drugim człowieku, w przyjemności. Jeżeli czegoś nie mamy to szemrzemy. Dlatego bronię przeciwko tej pokusie jest post. Kiedy jestem słaby, głodny, kiedy nie czynię czegoś na co mam ochotę, to otwieram się na duchowy pokarm i uświadamiam sobie, że nie samym [...]
0000-00-00
O 13-to dniowy post prosi Pan Jezus i Matka Boża w intencji pokoju szczególnie na Ukrainie. s. Zofia: „Modlę się razem z Wami... razem z Aniołami i Świętymi... Módlcie się pokój… o pokój na Ukrainie. Tam jest bardzo źle… Nie marnujcie czasu… Podejmijcie 13 dniowy post – prosi was o to Matka Boża i Pan Jezus. Zamawiajcie Msze św. o pokój na Ukrainie i na świecie. Szatan nie śpi… podkręca wszystkich rządzących i wykonujących jego i ich polecenia. To nie są żarty!!! W telewizji mówią, że wszystko jest pod kontrolą, ale to nie prawda. Módlcie się za Polskę do [...]
2014-07-10
Wielu też w naszych czasach pragnęłoby poznosić wszelkie umartwienia, bo spodlony jest świat dzisiejszy.... "Wielki Post. Pewna akademiczka przynosi mi w Zakopanem broszurkę znanego w Krakowie p. Williama Rosego o YMCA i wspominając moją pod tym względem krytykę, mówi: "Ja w tym nic złego nie widzę". Wziąłem tę broszurkę i przejrzałem. Autor, mimo oświadczenia, że sprawy dogmatyczne zostawia "specjalistom, księżom", nie zostawił ich im jednak. Znalazłem tam bowiem naukę o odpuszczeniu grzechów przez modlitwę, a następnie twierdzenie, że mylili się w średnich wiekach wierni umartwiając swoje ciało. Na ten sam [...]
2014-07-07
LEKTOR - OTWÓRZ "Proście a otrzymacie". Trzymając się tej ewangelicznej rady, będąc na rekolekcjach w Niepokalanowie (5-8.06.2014) prosiłam o dar postu… Bardzo prosiłam Ducha Świętego o trzynasto-dniowy post za pokój na Ukrainie (kiedyś mogłam pościć, od kilku lat przy dłuższej przerwie w jedzeniu pojawiał się drżenie rąk i inne nieprzyjemne dolegliwości). Kto prosi otrzymuje, zaczęłam pościć od poniedziałku, i byłam mile zaskoczona, że nic złego się nie dzieje. Trzeciego dnia przyszedł kryzys z piciem wody, ale tu przyszło natchnienie, aby do zwykłej wody dolać wody święconej lub tej błogosławionej w [...]
2014-06-13
DROGA ZBAWIENIA czyli o 12 – tu PIĄTKACH i ich „CUDOWNYCH SKUTKACH DUCHOWYCH” przepisanych i zalecanych przez papieża Klemensa VIII Człowiek, który będzie szczerze pościł i niniejsze piątki o suchym chlebie i wodzie żył, a do tego odmawiał niżej podane na dole modlitwy, otrzymuje od Stwórcy następujące łaski darów: 1.- piątek przed Wielkim Postem (piątek przed Środą Popielcową) – przynosi dar Ducha Świętego 2.- piątek przed Zwiastowaniem NMP (piątek przed 25 marca) – o co tylko prosić będzie od Ducha Świętego otrzyma. 3.- piątek przed Zmartwychwstaniem Pańskim (w Wielki Piątek) – od [...]